Oturma Grupları

Oturma Grupları İle Modaya Ayak Uydurun!

Oturma grupları evlerde sıkça ihtiyaç duyulan ve kullanılan mobilyaların başında gelmektedir. Özelikle misafir ağırlamak için kullanımı ideal olan bu mobilya modelleri, gerek kalite gerekse fiyat konusunda cazip bir özelliğe sahiptir. Modaya uygun bir ev ortamı yaratmak için modern oturma gruplarını kullanabilirsiniz. Farklı renk ve desen alternatifleri ile son derece modern bir düzen elde etmeniz pek ala mümkündür!

Neden Oturma Grubu?

Oturma grupları eskiden kullanılan çek-yat ve sıradan klasik koltuk takımlarına nazaran daha konforlu ve modern görünümlere sahiptir. Aynı zamanda daha dayanıklı ve kaliteli nitelikte olan bu mobilyalar zamanla çokça tercih edilmeye başlanmıştır. Soft oturumu ve geniş oturma alanı ile her evde hem alan tasarrufu sağlamak hem de kolay taşınabilecek ve yeni tasarımlara el verişli mobilyalara sahip olmak amacıyla kullanılabilmektedir.

Oturma Grubu Kullanımında Yapılan Hatalar Nelerdir?

Oturma grupları bir koltuk takımı veya salon takımı değildir. Üretiliş amaçları farklı olan bu kategorilerdeki ürünleri kullanırken farklı tutumlar içinde olmak kullanıcının yararına olacaktır. Oturma grupları hem salon takımları hem de koltuk takımlarının özelliklerini yansıtabilmektedir. Bu nedenle işlevsellik açısından daha fazla imkân sunması olağan bir durumdur. Fakat bu farkların bilincinde olmayan bazı tüketiciler çeşitli hatalar yapmakta bunun akabinde bu mobilyaların ömrünün kısalmasına sebebiyet vermektedirler. Kullanıcılar tarafından en çok yapılan hatalardan birkaçı:

  1. Oturma gruplarının temizliği diğer mobilyalardan farklı yapılmalıdır.
  2. Oturma grubu fazla kullanımı nedeniyle kirlenmeye ve yıpranmaya daha müsaittir. Kirlenmesini ve yıpranmasını önlemenin en kolay yolu koruyucu bir yüz veya örtü kullanmaktır.
  3. Oturma grupları yatak niyetine kullanılamaz.
  4. Oturma grupları kolay taşınabilir ve yer değiştirebilir bu nedenle yerden sürüklemek yerine, kaldırarak yerini değiştirmek daha mantıklıca olacaktır.

Oturma Grupları Hangi Odalarda Şık Durur?

Birçok kullanıcının genel tercihi, oturma gruplarının salonlarda ve misafir odalarında kullanılması yönünde. Bu odalar genel anlamda daha geniş kapasiteye sahip olması nedeniyle bu mobilyalar daha rahat yerleştirilebilir ve ferah bir hava elde edilmiş olunur. Odadaki alanların olabildiğince tasarruflu kullanılması gerekmesi düşüncesi göz önünde bulundurularak uygun ebatlarda üretilen oturma grubu modelleri, genel olarak tüketicileri memnun etmektedir. Bu sebeple sıkça tercih edilmekte ve kullanılmaktadır.
Elbette kullanıcıların kendi istekleri doğrultusunda farklı odalarda oturma gruplarını kullanmaları mümkündür fakat tavsiye edilen, evin en geniş, ferah ve değişime müsait odasında kullanılmasıdır.

Oturma Grupları Nereden Alınabilir?

Berke Mobilya olarak müşterilerimizin memnuniyetine büyük önem vermekteyiz. Bu sebepten dolayı kaliteli ve modern ürünler yelpazesi elde etmek için çalışmalar yapmaktayız. Kaliteli, modern ve dekoratif oturma gruplarını mağazalarımızdan ve internet sitemizden 18 aya varan taksitlerle satın alabilirsiniz. Üstelik kredi kartsız, kefilsiz ve peşinatsız bu sizlere sunulan imkânlardan yararlanabilirsiniz.