Hızlı Mesaj Beni Ara Bize Ulaşın
Facebook Facebook Google Plus RSS

Tüm Kategoriler

Köşe Takımları

Köşe Koltuk Takımları ve Tasarımları için Berke Mobilya'ya Uğrayın !

Köşe Takımları Köşe koltuk takımları evinizde oturma odaları veya salonlarda kullanılabilen estetik ve esnek mobilya modellerindendir. Köşe takımlarının temek kullanım amacı misafirleri ağırlayabilecek daha geniş kapasiteli mobilyalara ihtiyaç duymak ve evlerde kullanımı zor olan köşeleri değerlendirmektir. Bir evin tasarımı her şeyi demektir. Tasarım ve dekorasyon bakımından bir ev başta ev sahibi olmak üzere ziyarete gelen misafirleri tatmin edebilecek nitelikte olmalıdır. Bu nedenle farklı bir görünüme sahip olan köşe takımları ile evlerinizin görüntüsünü komple değiştirmeniz mümkündür.

Köşe Takımları Hangi Çeşitler Mevcuttur?

Köşe takımları, değişik modelleri ile farklı zevklere sahip insanlara hitap etmektedir. Avangarde köşe takımları ve modern köşe takımları olmak üzere 2 kategoride sayısız ürün kapasitesine sahip olan bu mobilyalar, her yıl yeni modelleri ile kullanıcılarının karşısına çıkmaktadır. Avangarde köşe koltuk takımlarının genel konsepti, eski tip modellerdir. Daha çok “Osmanlı” motifleri olarak bilinen eski tip nostaljik desenlere sahiptir. Modern köşe koltuk takımları ise avangarde kategorisinin tam aksine bir tasarım ve desene sahiptir. Bu mobilyalar evlerin herhangi bir odasında kullanılabilmektedir ancak sıklıkla “Salon, Oturma Odası, Misafir Odası” gibi alanlarda kullanılır. Bu odalar genellikle daha geniş ve ferah bir yapıya sahiptirler ve bu nedenle köşe takımları bu odalarda uyumlu bir görünüm sağlar. Bu odalar dışında ayrıca genç odalarında da nadiren kullanılmaktadır. Bu sayede çocukların veya gençlerin kendi arkadaşları ile vakit geçirecekleri odalarda oturma alanları yaratılmış olunur.

Köşe Koltuk Takımları Genel Özellikleri Nelerdir?

Köşe koltuk takımları farklı tasarımları yanı sıra genel özellikleri ile de dikkat çekmektedir. Bu özellikleri sayesinde birçok kişi tarafından tercih edilmektedirler. Köşe Takımları mobilyalarının genel özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Köşe koltuk takımları evlerde kullanımı zor olan alanlarda rahatça kullanılabilmektedir.
  • Geniş kapasitesi ile koltuk takımlarından daha fazla oturma alanı sağlamaktadır. Bu nedenle ziyaretçisi bol olan evlerde genel tercih sıralamasında ilk sırada yer almaktadır.
  • Farklı modelleri, renkleri, desenleri ve tasarımları ile geniş bir tüketici kitlesine hitap etmektedir.
  • Kolay kurulumu ve kolay yer değiştirmesi sayesinde ev içinde yapılacak değişikliklerde zahmetsizce yerleştirilebilir.
  • Kurulumu ve kullanımı kadar, temizlenmesi de son derece kolay ve zahmetsizdir.
  • Köşe takımı sürekli kullanılan odalarda yer alacağı için kirlenmesi ve yıpranması ihtimali yüksektir.

Bu nedenle kullanım esnasında veya sonrasında yapılması gereken çeşitli işler vardır. Bu işler genel bakım ve temizlik kapsamına girmektedir. Bakım ve temizlik aşamaları şu şekilde sıralanabilir: Köşe takımları kirlenmesi durumunda öncelikle var ise kirlenen alandaki kirin kabası alınmalıdır. Kaba kir alındıktan sonra nemli bir bez üzerine güçlü bir kimyasal deterjan sürülerek lekeli bölge hafifçe ovulur. Ovmanın şiddetinin fazla olması, köşe koltuk takımı yüzeyinin zedelenmesini beraberinde getireceğinden, ovma şiddetine dikkat etmenizde fayda var. Leke deterjanlı bez ile temizlendikten sonra, kuru bir bez ile alandaki ıslaklık giderilmeye çalışılır. L köşe koltuklar kirlenmesini ve yıpranmasını önlemek için deseni hoş, koltuk ve duvar renklerinize uyumlu bir koltuk örtüsü ile üstünü örtmeniz yararlı olacaktır. Bu sayede köşe takımı hem kolay kirlenmeyecek hem de tez yıpranmayacaktır. Böylece uzun yıllar mobilyalarınızı kullanmanın zevkini yaşayacaksınız. Köşe koltuk takımı kullanımında sıkça yapılan hatalar nedeniyle mobilyanın ömrü kısalmaktadır. Bu yüzden kullanırken birkaç hususa dikkat edilmesi tüketicilerin faydasınadır. Köşe takımı yeri değiştirilecekse, yerden sürterek değil kaldırılarak değiştirilmelidir. Mobilyanın temizliği yapılırken sert cisim veya bezlerle değil, olabildiğince yumuşak ve koltuğa zarar vermeyecek bezlerle yapılamalıdır. Ayrıca temizlik yapılırken ovma işleminin şiddetinin iyi ayarlanması gerekmektedir.

Köşe Takımları Yorumları
Nüans köşe aldım -
5 5
2014-01-22 Nüans köşe takımı almıştım dün kurulum bitti. Eve gelene kadar binbir tereddütteydim acaba odamıza yakışır mı oturur mu diye ama gerçekten süpperr oldu:) harikasınız
kose takimlari -
4 5
2014-01-18 gercgercekden super otesi ama kredi kartimiz yok bu durumda pesinde alamiyoruz evkur veya baska bir magaza gibi senetli yada sozlesmeli satislariniz olursa urunlerinizden almak isteriz
ay harika -
5 5
2014-01-16 Bu kadar farklı köşe koltuk modellerini nereden buldunuz ya? birçok modele bayıldım resmen. birçok büyük mobilya markalarında bile bu kadar ürün çeşitliliği bulunmuyor. yakın zamanda mağazanızı ziyaret etmek üzere.
Ortalama Puan : 4.67/5 Toplam : 3 yorum
Yorum Eklemek İçin Tıklayın
Mağazalarımıza Ulaşın Panaromik Tur